Island – ubytovania snov

Drsné podmienky v krajine ľadu a ohňa spôsobili, že ľudia sa pri stavaní svojich príbytkov sústredili na to najdôležitejšie – ochranu pred prírodnými živlami. Vznikli tak elegantne jednoduché a účelné stavby, ktoré ideálne zapadajú do nádhernej prírodnej scenérie. V zajatí prírody oceníte skutočný luxus, ktorým sú úchvatné výhľady na okolitú krajinu a často aj samotné teplo a ochranu, ktorú poskytuje váš hotel, keďže Island je známy svojim premenlivým, daždivým a veľmi veterným počasím.

Budir Hotel

Hotel Búðir je jedným z najštýlovejších ubytovaní na celom Islande. Nachádza sa na polostrove Snæfellsnes, v západnej časti ostrova, 2 hodiny jazdy od Reykjaviku. Svojim šarmom a príjemnou atmosférou, perfketnými službami a oceňovanou reštauráciou patrí do ligy výnimočných hotelov ostrova.

Orientačná cena: 160-180 € / 2 osoby / noc
https://hotelbudir.is/intro
POLOHA

ion Hotel

Hotel je doslova zasadený do okolitej prírody. Leží na lávových poliach obrastených machom, len niekoľko stoviek metrov od geotermálnych prameňov. Úchvatné prostredie inšpirovalo aj architektov, a tak je množstvo použitých materiálov recyklovaných, alebo miestneho biologického pôvodu. Lampy sú pochádzajú z lávového kameňa a recyklovaného dreva, umyvadlá z recyklovaných pneumatík. Hotel tak ideálne zapadá do prostredia a interiéry príjemne kopírujú úchvatnú prírodu ostrova.

Orientačná cena: 300-320 € / 2 osoby / noc
https://ioniceland.is/
POLOHA

Buuble

Buuble je ideálnym miestom pre lovcov polárnej žiary. V prípade priaznivých podmienok budete mať zážitok ako v planetáriu. Autori umiestnili do prírodnej scenérie 5 „bublín“, každú s vlastným menom a situovanú tak, aby nerušila ostatné. Presné umiestnenie je tajné, avšak my vieme, že sa nachádza uprostred tzv. „Zlatého okruhu“, tvoreného národným parkom Þingvellir, gejzírom Strokkur a vodopádom Gullfoss.  

Orientačná cena: 120-140 € / 2 osoby / noc
https://www.buubble.com/
POLOHA

Umi Hotel

Umi je rodinný hotel postavený na území pôvodne využívanom ako farma. Z prírody čerpali architekti pri tvorbe exkluzívnych interiérov, ale aj jednoduchého exteriéru, ktorý sa snaží nepôsobiť rušivo v okolitom prostredí. Čierna fasáda reflektuje pláž s tmavým pieskom, ktorá sa nachádza iba 1 km od hotela. V pozadí sa týči najväčší ľadovec ostrova, majestátny Vatnajökull.

Orientačná cena: 360-380 € / 2 osoby / noc
https://hotelumi.is/
POLOHA

Panorama Glass Lodge

Iba niekoľko kilometrov od Reykjaviku môžete drsný Island sledovať z tepla svojej izby. Bezprostrednejší dotyk prírody zažijete iba v Buuble, ktoré sme opisovali vyššie. Výhodou Lodge je ale komfort kúpeľne a príjemný bonus vo forme výrivky.

Orientačná cena: 360 € / 2 osoby / noc
https://www.panoramaglasslodge.com/
POLOHA

Seljalandsfoss Horizons

Horizons nefiguruje v názve týchto, z vonku účelných, no zvnútra elegantne zariadených, apartmánov náhodne. Premyslene situované na západ ponúkajú tieto chatky luxusné výhľady na okolitú krajnu zaliatu večerným slnkom. Necelých 5 km od apartmánov sa nachádza pobrežie ostrova a necelých 20 min pešej chôdze delí návštevníkov od svetoznámeho vodopádu Seljalandsfoss.

Orientačná cena: 340-360 € / 2 osoby / noc
https://seljalandsfoss.is/
POLOHA