Madeira – ubytovanie snov

Madeira je malý ostrov, takže ho môžete obísť za deň. To je jeden z dôvodov, prečo väčšina turistov zostáva vo Funchale a odtiaľ podniká celodenné výlety. Funchal má veľký výber rôznych miest na ubytovanie, od lacných hostelov až po skvelé 5-hviezdičkové hotely.

Savoy Palace Hotel

Savoy Palace je špičkový päťhviezdičkový hotel, ktorý je členom významného portfólia „Leading Hotels of the World“. Je ideálnou voľbou pre tých najnáročnejších hostí, ktorí hľadajú relax a luxus s dokonalou zmesou kultivovanosti, moderného komfortu a vrelej pohostinnosti. Všetky izby sú nápadne zariadené v modernom štýle s tkaninami vyrobenými na mieru, ako aj nábytkom vyrobeným prevažne miestnymi remeselníkmi.

Orientačná cena: cca €165 noc/2 osoby
https://www.lhw.com/hotel/savoy-palace-funchal-madeira-portugal
POLOHA

Quinta da Casa Branca

Quinta da Casa Branca sa nachádza v rozsiahlych záhradách s rôznymi subtropickými stromami a banánovou plantážou. Ponúka boutique hotel a elegantný kaštieľ, vyhrievaný bazén a izby s výhľadom do záhrady. V objekte sa nachádzajú dve reštaurácie.

Orientačná cena: cca €200-220 noc/2 osoby
https://www.quintacasabranca.com/default.aspx
POLOHA

Quinta Jardins do Lago

Tento elegantný malý luxusný hotel sa nachádza v botanickej záhrade. Quinta bola postavená v 18. storočí a donedávna bola domovom známych francúzskych a britských rodín. Svieže záhrady obsahujú viac ako 500 rôznych druhov rastlín, ktoré sú jedinečné svojou rozmanitosťou a prírodnou krásou.

Orientačná cena: cca €135 noc/osobay
http://www.jardinsdolago.com/en/
POLOHA

Quinta do Lorde Resort 

Spájajúc prírodu a ľudského ducha, Quinta do Lorde Resort Marina sa vynára z krištáľovo čistých vôd oceánu, len 20 minút od hlavného mesta Funchal a 10 minút od medzinárodného letiska Madeira. Rezort Quinta do Lorde sa nachádza na polostrove Ponta de São Lourenço, jedinečnom svojim terénom a unikátnou vegetáciou.

Orientačná cena: cca €120 noc/2 osoby
https://www.quintadolorde.pt/
POLOHA

Estalagem Da Ponta Do Sol

Koncept, ktorý sa skrýva za Estalagem da Ponta do Sol, sa dá najlepšie definovať ako koncept únikového miesta. Nachádza sa na vrchole útesu a je výsledkom renovácie starej „quinty“ s jednoduchým cieľom: integrovať pôvodné budovy do súčasného štýlu. Architektúra umocňuje krásu už tak krásneho miesta. Atmosféra je jednoduchá a uvoľnená, no zároveň sofistikovaná.

Orientačná cena: cca €250 noc/2 osoby
http://www.pontadosol.com/
POLOHA

Pestana CR7

4-hviezdičkový hotel sa nachádza v meste Funchal, len 300 metrov od prístavu. Tento lifestylový hotel, ktorý vznikol zo spolupráce Cristiana Ronalda a Pestana Hotel Group, ponúka moderný dizajn, vďaka čomu je najnovším hotspotom Funchalu.

Orientačná cena: cca €135 noc/2 osoby
https://www.pestanacr7.com/en/hotel/pestana-cr7-funchal
POLOHA

Aqua Natura

Hotel Aqua Natura Madeira stojí medzi impozantnými útesmi na pobreží a tmavomodrými vodami Atlantického oceánu. Hotel Aqua Natura Madeira sa nachádza v malebnej a príjemnej dedinke Porto Moniz.

Orientačná cena: cca €80 noc/1 osoba
https://www.aquanaturamadeira.com/en-gb
POLOHA

ARTS IN Hotel Conde Carvalhal 

ARTS IN sa zameriava na zapojenie hostí do umenia a kultúry danej destinácie, ktorú hostia nachádzajú v architektúre a histórii hotelových budov, v izbách, chodbách, záhradách, jedálňach, obchodných centrách, umeleckých galériách či múzeách a po uliciach mesta.

Orientačná cena: cca €110 noc/2 osoby
http://artsin.com/
POLOHA