Paríž – ubytovania snov

Nóri sú národ žijúci v súlade s prírodou a uvedomujúci si jej dôležitosť a krehkosť. V krajine s 8-násobnou rozlohou ako Slovensko žije porovnateľný počet obyvateľov, a tak veľa ľudí žije doslova v lone prírody – pri jazerách, na pobreží, v horách. Tomu zodpovedajú aj ubytovania, ktoré potešia každého milovníka prírody, či romantika. Vyberať môžete z nekonečného množstva chatiek a horských hotelov. V interiéroch dominujú prírodné materiály, ktoré vás zahrejú v studené večeri a priestorom dodávajú osobitý štýl. Pozbieral som tie najzaujímavejšie, nechajte sa inšpirovať.

De Crillon

Obklopený hneď dvomi golfovými ihriskami (18 a 9 jamiek) a malebnou prírodou, Losby Gods je ideálnym miestom pre väčšie skupiny a podujatia. Pôvodný kaštieľ z roku 1850 vdýchol celému miestu nezameniteľnú, romantickú, atmosféru a bol v roku 1999 doplnený o rozsiahle konferenčné priestory s ubytovaním.

Orientačná cena: 1400 / 2 osoby / noc
https://www.rosewoodhotels.com/en/hotel-de-crillon
POLOHA

Four Seasons George V

Zasadené do prírodnej scenérie tam, kde sa hory stretajú s oceánom. To je 7 designovo unikátnych chatiek ležiacich na privátnom ostrove Manshausen. Ich umiestnenie a vzhľad boli podriadené túžbe vytvoriť unikátne výhľady a súkromie pre všetkých hostí.

Orientačná cena: 1600 / 2 osoby / noc
https://www.fourseasons.com/paris/
POLOHA

La Reserve

Boutique hotel Herangtunet vznikol spojením vízie dvoch holandských kreatívcov a starej, na zánik odsúdenej, farmy uprostred lesov v blízkosti jazera Hegge. Výsledkom je 9 unikátnych izieb, každá so svojim špecifickým designom, a 1 apartmán v priestoroch pôvodnej farmy. Samozrejmosťou je prvotriedna starostlivosť o hostí a dôraz na oddych a súkromie.

Orientačná cena: 2600 / 2 osoby / noc
https://www.lareserve-paris.com/

POLOHA

Plaze Athenee

Názov vám povie všetko. Dom v korunách stromov. Zasadený do unikátnej nórskej prírody sa budete zobúdzať so štebotom vtákov a pohľadom na kryštáľovočistý potok, obedovať v korunách borovíc a zaspávať s pohľadom na tmavú oblohu plnú hviezd.

Orientačná cena: €1500 / 2 osoby / noc
https://www.dorchestercollection.com/en/paris/hotel-plaza-athenee/

POLOHA

Ritz

Celé miesto je skôr zážitkom, ako prenocovaním. Vašou destináciou je ostrov, takže príchod / odchod bude loďou, prípadne hydroplánom, ak chcete zážitok dotiahnuť do dokonalosti. Po príchode vás s miestom zoznámi váš sprievodca. Potom ste to už iba vy a dychberúca príroda všade naokolo. S kapacitou 10 hostí na celom ostrove si ju užijete do sýtosti.

Orientačná cena: 1300 / osoba / noc
https://www.ritzparis.com/
POLOHA

Shangri La

Hausboty môžu vyzerať rôzne. Tieto dva sa nachádzajú 30 km pod polárnym kruhom, majú vlastnú vírivku, čln a rybársku výbavu. Obklopené sú priezračnou vodou, romantickými piesočnatými zátokami a skalnatými štítmi nórskeho pobrežia.

Orientačná cena: 1300 / 2 osoby / noc
https://www.shangri-la.com/en/paris/shangrila/
POLOHA

The Peninsula

Nusfjord unikátnym spôsobom kombinuje históriu so súčasnosťou. Kedysi prekvitajúca rybárska dedinka s vyše tisíc obyvateľmi je dnes vyhľadávanou turistickou destináciou pre svoju autentickosť a množstvo ponúkaných aktivít. Pôvodné ubytovania rybárov boli vkusne prerobené na chatky pre turistov. Romantický malý prístav je štartovacím bodom pre výlety do okolia.

Orientačná cena: €1400 / 2 osoby / noc
https://www.peninsula.com/en/paris/5-star-luxury-hotel-16th-arrondissement

POLOHA