Island – foto, video

Lepšie je jedenkrát vidieť, ako tisíckrát počuť. Poďte sa pozrieť na Island prostredníctvom unikátnych videí a krásnych fotografií. Pozbierali sme pre Vás tie najkrajšie z množstva výborných stránok.

Island v lete

Nekončiace letné dni, keď slnko zapadá až okolo polnoci, potešia každého turistu, ktorý chce z návštevy ostrova vyťažiť maximum. Topiace sa ľadovce sú hojným zdrojom vody pre masívne vodopády a prúdy riek, ktoré krajinu zafarbujú dozelena. Na pobrežné útesy sa vracajú mníšiky, roztomilé farebné vtáčiky, ktoré tu trávia jar a leto a severné vody ostrova navštevujú húfy vráskavcov, ktoré sa tu pária a predvádzajú pred nadšenými turistami. Napriek celkovo priaznivejším podmienkam je však islandské počasie aj v lete typicky premenlivé a pozornému oku fotografov ponúka úchvatné kulisy z oblakov a slnka.

Island v zime

Chladné počasie, hŕby snehu a naopak nízke počty turistov robia z Islandu aj v zime zaujímavú destináciu. Dni sú krátke, ale práve to zvyšuje šance zhliadnuť očarujúcu polárnu žiaru. Veľké časti ostrova sú prístupné iba špeciálnymi vozidlami, ale ak si ich objednáte od miestnych, budete odmenení unikátnymi pohľadmi na zimnú rozprávkovú krajinu.

Pozadie na stiahnutie