Nórsko – foto, video

Lepšie je jedenkrát vidieť, ako tisíckrát počuť. Poďte sa pozrieť do Nórska prostredníctvom unikátnych videí a krásnych fotografií. Pozbierali sme pre Vás tie najkrajšie z množstva výborných stránok.

Nórsko v lete

V lete v Nórsku vládnu príjemné teploty okolo 20 stupňov a dĺžka slnečného svitu je, hlavne na severe a začiatkom leta, nekonečná. Topiace sa zásoby snehu dodávajú krajine dostatok vlahy, a tak sa môžete tešiť na všadeprítomú zeleň, dramatické vodopády a krištáľovo čisté prúdy riek. Nóri milujú svoju krajinu a hojne využívajú voľné dni na aktívne športovanie v horách a na vode. Horské cesty a priesmyky, ktoré bývajú uzavreté počas zimy, sú prístupné a umožňujú spoznať krajinu na maximum.

Nórsko v zime

Zima v Nórsku je obdobím pre romantické duše. Krajina sa stíší, turistov stretnete výrazne menej a Vy sa môžete kochať pohľadmi na zasnežené fjordy a kopce. Vďaka dosahu Golfského prúdu, neočakávajte tuhé zimy. Pripravte sa však na riadnu nádieľku (snehových) zrážok, ktoré sú v porovnaní napr. s Bratislavou, dvojnásobné. Extrémne zimy nájdete iba v oblastiach extrémneho severu krajiny, nad severným polárnym kruhom. Dni sú krátke, zato Vás noc môže prekvapiť unikátnym prírodným predstavením vo forme polárnej žiary. Zimné mesiace sú tiež hlavnou sezónou pre pozorovanie veľrýb. Spoločensky založení z vás sa potešia rôznym festivalom a tradíciam, ktoré sú spojené so zimným obdobím a hlavne Vianocami.

Pozadie na stiahnutie