Mapy – top hotely sveta 1-25

Hoshinoya Bali

Savoy Palace je špičkový päťhviezdičkový hotel, ktorý je členom významného portfólia „Leading Hotels of the World“. Je ideálnou voľbou pre tých najnáročnejších hostí, ktorí hľadajú relax a luxus s dokonalou zmesou kultivovanosti, moderného komfortu a vrelej pohostinnosti. Všetky izby sú nápadne zariadené v modernom štýle s tkaninami vyrobenými na mieru, ako aj nábytkom vyrobeným prevažne miestnymi remeselníkmi.

Orientačná cena: cca €700 noc/2 osoby
https://hoshinoya.com/bali/
POLOHA

Six Senses Douro Valley

Quinta da Casa Branca sa nachádza v rozsiahlych záhradách s rôznymi subtropickými stromami a banánovou plantážou. Ponúka boutique hotel a elegantný kaštieľ, vyhrievaný bazén a izby s výhľadom do záhrady. V objekte sa nachádzajú dve reštaurácie.

Orientačná cena: cca €400 noc/2 osoby
https://www.sixsenses.com/en/resorts/douro-valley
POLOHA

Giraffe Manor

Tento elegantný malý luxusný hotel sa nachádza v botanickej záhrade. Quinta bola postavená v 18. storočí a donedávna bola domovom známych francúzskych a britských rodín. Svieže záhrady obsahujú viac ako 500 rôznych druhov rastlín, ktoré sú jedinečné svojou rozmanitosťou a prírodnou krásou.

Orientačná cena: cca €1700 noc/2 osoby
https://www.thesafaricollection.com/

POLOHA

Palais Coburg 

Spájajúc prírodu a ľudského ducha, Quinta do Lorde Resort Marina sa vynára z krištáľovo čistých vôd oceánu, len 20 minút od hlavného mesta Funchal a 10 minút od medzinárodného letiska Madeira. Rezort Quinta do Lorde sa nachádza na polostrove Ponta de São Lourenço, jedinečnom svojim terénom a unikátnou vegetáciou.

Orientačná cena: cca €800 noc/2 osoby
https://palais-coburg.com/
POLOHA

Longitude 131

Koncept, ktorý sa skrýva za Estalagem da Ponta do Sol, sa dá najlepšie definovať ako koncept únikového miesta. Nachádza sa na vrchole útesu a je výsledkom renovácie starej „quinty“ s jednoduchým cieľom: integrovať pôvodné budovy do súčasného štýlu. Architektúra umocňuje krásu už tak krásneho miesta. Atmosféra je jednoduchá a uvoľnená, no zároveň sofistikovaná.

Orientačná cena: cca €430 noc/2 osoby
https://longitude131.com.au/
POLOHA