Madeira – kulinárske zážitky

Jedlo na Madeire je tak rozmanité a chutné, že ho môžeme ľahko zaradiť medzi najlepšie turistické atrakcie ostrova. Madeira má jedinečné jedlá a nápoje, ktoré sa oplatí vyskúšať, vrátane veľmi obľúbenej espetady (mäso na špízi). Ako zaiste čakáte od subtropického ostrova, je tu veľa čerstvých rýb a morských plodov a nepreberné množstvo exotického ovocia a zeleniny.

Ristorante Villa Cipriani

Villa Cipriani ponúka kúsok talianskeho života na okraji Atlantického oceánu… Či už pod kobaltovo modrou oblohou alebo uprostred živého západu slnka, terasa pod holým nebom je ideálnym miestom, kde sa môžete usadiť s pohárom vína a pokochať sa výhľadom.

Orientačná cena hlavného jedla: €20-€30
https://www.belmond.com/hotels/europe/portugal/madeira/belmond-reids-palace/william-restaurant
POLOHA

Restaurante Armazém do Sal

Reštauráciu Armazém do Sal vyberú všetci tí, ktorí hľadajú rafinovanosť a sofistikovanosť pri stole. Gastronomická ponuka je lahôdkou pre jazýčky a oči. Starostlivosť a cit tých, ktorí ich vyrábajú, je cítiť pri každej ochutnávke a pri každom pohľade.

Orientačná cena hlavného jedla: €25
https://armazemdosal.com/
POLOHA

Restaurante Chalet Vicente

Storočná madeiranská Quinta (=statok) je dnes elegantnou reštauráciou s originálnym portugalským jedlom. Pozornosť púta priestor – usadlosť uprostred zástavby, kde v minulosti rodina trávila letné prázdniny.

Orientačná cena hlavného jedla: €20
http://www.chaletvicente.com/restaurante/
POLOHA

Vila do Peixe Restaurant

Moderný dizajn skladu s použitím veľkých sklenených tabúľ na maximálne využitie nádherného výhľadu robí atmosféru prívetivou a neformálnou. Vila do Peixe ponúka interiér, aj vonkajšiu terasu s veľkými slnečníkmi, takže zákazníci si vždy môžu vybrať svoju preferovanú atmosféru.

Orientačná cena hlavného jedla: €25
http://www.viladopeixe.com/
POLOHA

Quinta do furão restaurante

Reštaurácia má vnútorný a vonkajší priestor s nádherným výhľadom na oceán a hory. V interiéri vládne rustikálna atmosféra. Dva obrovské kozuby ponúkajú komfort zákazníkom v zime. Vo vonkajšom priestore ponúka krytú verandu a ďalší vonkajší priestor, kde hostia môžu cítiť vánok a fantastické lúče jarného slnka. Jedálny lístok má pestrú ponuku medzi typickou madeirskou kuchyňou a medzinárodnými jedlami, pričom vždy, keď sa dá, využíva organické a regionálne produkty.

Orientačná cena hlavného jedla: €20
http://www.quintadofurao.com/
POLOHA

Belmond Reid’s Palace (William restaurant)

Čerstvé langusty, či otvorené ravioli z homára: v reštaurácii William ocenenej hviezdičkou Michelin ožívajú najlepšie sezónne ingrediencie Madeiry s invenčným a súčasným vkusom. Jedlá si môžete vychutnať v sofistikovanom prostredí na pozadí nádherných panoramatických výhľadov.

Orientačná cena hlavného jedla: €20-€30
https://www.belmond.com/hotels/europe/portugal/madeira/belmond-reids-palace/william-restaurant
POLOHA